ZLOT Hufca Harcerzy – relacja

ZLOT Hufca Harcerzy – relacja

Drodzy czytelnicy,

Zapraszam do zapoznania się z relacją ze zlotu Ostrołęckiego Hufca Harcerzy, który odbył się w dniach 29.11 – 01.12 w miejscowości Wach koło Kadzidła:


Całe wydarzenie rozpoczęło się na parkingu za Farą. Około godziny 17:00 byliśmy już w autokarze. Sama podróż minęła w przyjemnej oraz spokojnej atmosferze i po 30 minutach jazdy dojechaliśmy na miejsce, tj. do szkoły podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu małej wiosce za Kadzidłem.

Po apelu rozpoczynającym zlot odstawiliśmy nasze rzeczy w klasach po czym udaliśmy się na ognisko. Śpiewaliśmy i graliśmy w gry integracyjne. Gdy ognisko dobiegło końca wracaliśmy do szkoły (ale żeby nie było tak nudno) śpiewaliśmy piosenki marszowe na tyle głośno że mieszkańcy Wachu wiedzieli że idą harcerze.

Po powrocie myśleliśmy już tylko o zaśnięciu, co po niedługim czasie się spełniło. Kiedy wstaliśmy przywitaliśmy nowy dzień modlitwą i zjedliśmy śniadanie. Potem nastał czas na grę zastępów. Każdy zastęp otrzymał mapę okolicy z zaznaczonymi punktami do wykonania jak między innymi: wspinanie na drzewa za pomocą lin, strzelaniu z wiatrówki, przejścia toru przeszkód. Po wykonaniu wszystkich zadań udaliśmy się na obiad, a później na zasłużony odpoczynek.

Następnie odbyły się Warsztaty Majstrów na których wykonywaliśmy zadania dla prawdziwych mężczyzn jak: zrobienie półki, zmienienie opony czy spawanie. Były to bardzo fajne warsztaty choć można byłoby trochę popracować nad motywacją, której u nie których brakowało. Po zakończeniu warsztatów odbył się turniej sportowy w piłce nożnej, na którym pokazaliśmy się jak z najlepszej strony.

Kiedy dobiegł koniec zawodów rozpoczął się apel na którym przedstawiono wyniki ze wszystkich elementów zlotu. Grę zastępów wygrał mój zastęp „Gladius” z którego jestem bardzo dumny. Mam nadzieję że te zwycięstwo będzie początkiem naszych kolejnych sukcesów a za razem motywacją w ich zdobywaniu. Tytuł majstrów hufca zdobili druhowie z 1 Łomżyńskiej Drużyny Harcerzy „Flumen”, którym serdecznie gratuluję. A w zawodach sportowych zwyciężyła nasza 12 Rzekuńska Drużyna Harcerzy „Ascalon”.

Następnego poranka posprzątaliśmy szkołę, zebraliśmy nasze rzeczy i udaliśmy się na apel kończący zlot. Następnie wróciliśmy do Ostrołęki na niedzielną mszę i rozjechaliśmy się do domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd i następne przygody.

wyw. Łukasz Ciak
zastępowy Zastępu „Gladius”
z 12 pRDH „AscalonDla chętnych umieszczam jeszcze filmik ze zlotu:

https://photos.app.goo.gl/RjCbCfoXgXyJFKmK9

 

Related Posts