Wracamy ze zbiórkami, kurs finansowy za nami

Wracamy ze zbiórkami, kurs finansowy za nami

Czuwajcie,

Świat bardzo małymi krokami otwiera się z tzw. Lockdownu i różne aktywności wracają na swoje miejsce. ZHR również powoli zaczyna działalność.

W naszym środowisku, w miniony weekend odbyło się kilkanaście zbiórek. Frekwencja dopisała bardziej niż można było się spodziewać. Harcerki i Harcerze z wytęsknieniem czekali na możliwość ponownego spotkania.

Oprócz regularnych zbiórek, przyboczni/e, drużynowi/e wzięli udział w kursie finansów śródrocznych. Być może nie dla wszystkich jest oczywiste, ale praca z drużyną, to też rozwój gospodarności i wiedzy o finansach. Jako ZHR podlegamy takim samym finansowym obowiązkom jak każde stowarzyszenie. Rożnica jest taka, że już nawet niepełnoletnie osoby mają styczność z księgowaniem faktur, korzystaniem z kwitariusza, itp. Z naszej perspektywy, harcerka i harcerz to osoby wszechstronne, a wiedza finansowa jest jednym z wielu obszarów, w jakim się kształcimy.

Fot.1 Szczęśliwi kursanci po zakończeniu szkolenia

Bardzo dziękujemy druhom i druhnom w Okręgu Mazowieckiego ZHR, którzy wsparli nas swoją wiedzą. Wierzymy że wiedza wyniesiona z kursu, uatrakcyjni pracę harcerską, która pełną parą startuje już od września.

Related Posts