Ostrołęcki Hufiec Harcerzy

Hufcowy: phm. Franciszek Dawidczyk HR

Zastępcy Hufcowego: pwd. Krzysztof Kotowski HO, pwd. Rafał Krawczyk HO

Ostrołęcki Hufiec Harcerzy działa już od ponad 20 lat, zrzeszając aktualnie 5 jednostek z Ostrołęki, Rzekunia oraz Kadzidła.

Aktualnie hufiec liczy 8 czynnych instruktorów:

  • hm. Przemysław Zyra HR
  • hm. Karol Płocha HR
  • phm. Paweł Żebrowski HR
  • phm. Franciszek Dawidczyk HR
  • pwd. Bartłomiej Suchecki HR
  • pwd. Krzysztof Kotowski HO
  • pwd. Kacper Żebrowski HO
  • pwd. Rafał Krawczyk HO

Liczby w Hufcu

Jednostek

0

Instruktorów

0

Harcerzy

0

Jednostki w naszym hufcu

1 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy „Piorun”
im. gen. Józefa Zachariasza Bema

Drużynowy: ćwik Oskar Bieńkowski

Najstarsza drużyna w mieście. Jednostka-matka Hufca, powstała 27 lutego 1999 roku. Nawiązujemy do pierwszej drużyny harcerzy w Ostrołęce – 1 ODH założonej przez Józefa Psarskiego. W naszej jednostce funkcjonują 4 zastępy: „Zośka”, „Rudy”, „Buzdygan” i „Alek” Jesteśmy aktualną Drużyną św. Michała i Drużyną Orlą Północno-Wschodniej Chorągwi Harcerzy!

Miejscem naszych zbiórek jest Plac Bema 

Kontakt do drużynowego:

tel. 515 890 122

Więcej o drużynie:

1 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy ,,Piorun” im. gen. Józefa Bema | Facebook

3 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy „Nemus
im. kpt. Aleksandra Bednarczyka ps. „Adam”

Drużynowy: ćwik Apolinary Grochowina

Drużyna powstała w 2006 roku po odłączeniu się z 1 ODH „Piorun”. Nazwa jest łacińskim określeniem na las lub zagajnik. W naszej historii udało nam się zdobyć dwukrotnie tytuł Drużyny Św. Michała Archanioła (najlepszej drużyny w Północno-Wschodniej Chorągwi Harcerzy) oraz tytuł Drużyny orlej, Najlepszej spośród drużyn leśnych w chorągwi. Pierwszy raz w historii Hufca uczestniczyliśmy w Turnieju Drużyn Puszczańskich ZHR i aktualnie posiadamy kategorię puszczańską. Posiadamy 4 zastępy, których nazwy pochodzą od łacińskich nazw drzew: Aesculus – Kasztan, Fraxinus – Jesion, Larix – Modrzew, Sorbus – Jarząb. W drużynie mamy 30 chłopaków. Zbiórki odbywają się najczęściej na Placu Bema.

Kontakt do drużynowego: 737 825 703 (Apolinary Grochowina)

Więcej o drużynie:

3 Ostrołęcka Drużyna Harerzy ,,Nemus” im. kpt. Aleksandra Bednarczyka ps. ”Adam” | Facebook

4 Kurpiowska Drużyna Harcerzy „Zagajnica”

Drużynowy: hm. Przemysław Zyra HR

W sercu i stolicy Kurpii Zielonych po raz kolejny działa drużyna ZHR. Spotykamy się od kwietnia 2023. W drużynie działa około trzydziestu chłopaków i cztery zastępy Większość z nas dopiero rozpoczyna harcerską przygodę. Nasza nazwa to jedno z dawnych określeń Wielkiej Puszczy Zielonej (Kurpiowskiej). Zbiórki drużyny odbywają się w środy, a rozpoczynają o 17:00 przy kapliczce w Kadzidle. Zastępy zaś spotykają się na swoich zbiórkach w soboty.

Kontakt do drużynowego: 513 145 378 (Przemysław Zyra)

6 próbna Ostrołęcka Drużyna Harcerzy „Venator”

Drużynowy: ćwik Jakub Chyliński

Drużyna powstała 28.10.2023 roku na skutek odłączenia się zastępu Acer z 3 Ostrołęckiej Drużyny Harcerzy Nemus im. kpt. Aleksandra Bednarczyka ps. „Adam”. Nazwa jest łacińskim określeniem łowcy lub drapieżnika. W skład drużyny wchodzą dwa zastępy – 1 próbny oraz 2 próbny, docelowo będą one funkcjonować pod nazwą ,,Ursus” (niedźwiedź) oraz ,,Lynx”(ryś), oznaczające najważniejsze drapieżniki polskich lasów. Grono zastępowych oraz kadry łączy zastęp zastępowych ,,Cervus” (jeleń). Obecnie stan drużyny wynosi 16 osób, lecz planujemy poszerzyć swoje szeregi. Były skład Acera ma za sobą chwalebną przeszłość, zdobył m.in. pierwsze miejsce na zlocie św. Michała Archanioła, wygrał rywalizację zastępów na zlocie Ostrołęckiego Hufca Harcerzy, a także zdobył pierwsze miejsce na Rajdzie Majowym. Zbiórki odbywają się regularnie na placu Bema. Dołącz do nas i zaznaj przygody życia!

Kontakt do drużynowego: 604 371 829 (Jakub Chyliński)

Więcej o drużynie:

6 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy „Venator”” | Facebook

12 próbna Rzekuńska Drużyna Harcerzy „Ascalon”

Drużynowy: ćwik Przemysław Bazylak

Drużyna powstała w 2009 roku. W 2018 roku została reaktywowana i aktualnie działa na terenie gminy Rzekuń. Obecnie liczy około dwudziestu osób i posiada 2 zastępy [Arcus (Łuk) i Gladius (Miecz)]. Nasza nazwa oznacza włócznię św. Jerzego, na nim też opiera się obrzędowość naszej drużyny. Przyjmiemy w nasze szeregi nowe osoby, dlatego jeśli masz ukończone 11 lat i chęć przeżycia swojej harcerskiej przygody, dołącz do nas!

Kontakt do drużynowego:

Mail: ascalon12rdh@gmail.com

Telefon: 604 371 829

Więcej o drużynie:

12 RDH ,,Ascalon” | Facebook

12 RDH ,,Ascalon” | Instagram