Noc styczniowa w Ostrołęckim Hufcu Harcerzy!

Noc styczniowa w Ostrołęckim Hufcu Harcerzy!

W nocy z 21 na 22 stycznia, Ostrołęcki Hufiec Harcerzy, miał okazję wziąć udział w nocy styczniowej. Jest to wydarzenie upamiętniające powstanie styczniowe, którego w tym roku przypada 160 rocznica. Podczas tego wydarzenia można wczuć się w powstańczy klimat i przeżyć noc w namiocie, czy szałasie podczas chłodnej styczniowej nocy.

W samym wydarzeniu, w ramach ostatniego biwaku kursowego, wzięli też udział kursanci kursu zastępowych ”Pottisimus”. Mieliśmy okazję wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach, takich jak: strzelanie z ostrej amunicji na strzelnicy, historii i przyczyn całego wydarzenia, jakim było powstanie styczniowe, robienia powstańczych kotylinów, prelekcji na temat różnego rodzaju uzbrojenia powstańczego, patriotycznych śpiewanek, aż w końcu do powstańczej przysięgi.

Całość w niezwykle patriotycznym klimacie pozwoliła nam upamiętnić to wydarzenie, ale również pozwoliła podjąć wyzwanie spania w trudnych styczniowych warunkach. Mamy nadzieję, że za rok nasze ”powstańcze” grono znów się poszerzy!

Related Posts