Mamy drużynę orlą!

Mamy drużynę orlą!

W ubiegły weekend (23-25.09) dwie męskie jednostki w naszym środowisku wyruszyły na Turniej Drużyn Leśnych. Jest to turniej w którym biorą udział drużyny z poszczególnej chorągwi, które osiągnęły poziom drużyny leśnej i w wspólnej rywalizacji, walczą o miano najlepszej drużyny leśnej w chorągwi, czyli drużyny orlej.

Na turnieju stawiło się 3 z 5 jednostek, które dostały się na turniej. Wśród tych drużyn były aż dwie jednostki z Ostrołęckiego Hufca Harcerzy, czyli 1 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy ”Piorun” im. Gen. Józefa Zachariasza Bema oraz 3 Ostrołęcka Drużyna Harcerzy ”Nemus” im. Kpt. Aleksandra Bednarczyka ”Adama”.

Nasze jednostki wzięły udział w przeróżnych konkurencjach, od biegu na orientację przez tworzenie pochodnie i struganie własnych orłów, aż po wielką grę o tematyce szyfrów. Ostatecznie nasze jednostki zakończyły zmagania na poszczególnych miejscach:

I miejsce – 3 ODH ”Nemus” im. Kpt. Aleksandra Bednarczyka ”Adama”

III miejsce – 1 ODH ”Piorun” im. Gen. Józefa Zachariasza Bema

Gratulujemy Nemusowi zwycięstwa w turnieju i zdobycia miana drużyny orlej, a Piorunowi zakwalfikowania i wzięcia udziału w rywalizacji oraz zostania drużyną leśna!

Related Posts