Kolejny raz drużyna orla z Ostrołęckiego Hufca Harcerzy!

Kolejny raz drużyna orla z Ostrołęckiego Hufca Harcerzy!

W weekend 29.09-01.10.2023 r. w naszej Północno Wschodniej Chorągwi Harcerzy odbyła się kolejna edycja Turnieju Drużyn Leśnych, na którym drużyny leśne z całej chorągwi, mierzą się w rywalizacji o miano najlepszej drużyny leśnej – czyli drużyny orlej.

Tym razem naszą reprezentacją na turnieju byli chłopaki z 1 Ostrołęckiej Drużyny Harcerzy ,,Piorun” im. gen. Józefa Zachariasza Bema, którzy rywalizowali z 11 Siedlecką Drużyną Harcerzy ,,Gniazdo” im. św. Brata Alberta.

Podczas turnieju, drużyny walczyły o wpływy w polskich przedsiębiorstwach, podczas Wielkiej Gry Turniejowej, prezentowali swoje talenty, tworzyli rzeźby leśnych stworzeń, robili pokaz musztry paradnej oraz przechodzili nocne próby żywiołów.

Ostatecznie rywalizację na I miejscu zakończyła nasza ostrołęcka drużyna, czyli 1 ODH ,,Piorun”.

Serdeczne gratulacje chłopaki!

To już trzecia jednostka z naszego hufca, która w jednym roku wygrała miecz św. Michała Archanioła podczas zlotu chorągwi oraz została drużyną orlą!

Wcześnie dokonali tego: dwukrotnie 3 ODH ,,Nemus” im. kpt. Aleksandra Bednarczyka ,,Adama” i 12 pRDH ,,Ascalon”! Gratulujemy dołączenia do tego grona! Jesteśmy dumni, że mamy w hufcu takie jednostki!

Related Posts